Technologia spajania metali

Technologia spajania metali

Lutowanie to proces trwałego łączenia metalowych elementów, do którego wykorzystywane jest metalowe spoiwo zwane lutem. Proces ten znajduje zastosowanie w wielu sytuacjach i wielu firmach. Podobnie jak spawanie, jest bardzo często stosowany w przemyśle. W wielu przedsiębiorstwach znajdują się specjalne stanowiska lutownicze. By jednak łączenie było odpowiedniej jakości, solidne trzeba używać odpowiednich sprzętów. Na szczęście istnieją firmy, które oferują ich sprzedaż!

Jakie rodzaje lutowania rozróżniamy?

Lutowanie to proces, który może przebiegać na kilka różnych sposobów. Z tego względu rozróżniamy wiele jego rodzajów – w tym lutowanie płomieniowe, lutowanie indukcyjne i lutowanie piecowe. Podstawowy podział dzieli jednak lutowanie na miękkie oraz twarde. Miękkie wykonywane jest przy temperaturze poniżej 450 stopni Celsjusza, zaś twarde ma miejsce wówczas, gdy temperatura przekracza 450 stopni Celsjusza. 

Materiały i usługi lutownicze

Lutowanie jest procesem często wykorzystywanym w firmach. Warto zakupić do stanowisk pracy odpowiedniej jakości materiały i przyrządy, by cały proces przebiegał sprawnie i by w efekcie uzyskać trwałe, solidne łączenia metali i metalowych elementów.

Na szczęście w tej chwili można znaleźć online nie tylko wiele poradników czy ofert związanych z usługami lutowniczymi, lecz również oferty sprzedaży produktów przeznaczonych do lutowania. Najwyższej jakości produkty, akcesoria i rozwiązania to gwarancja bezpieczeństwa i profesjonalnego działania, a w efekcie perfekcyjnego wykonywania powierzonych zadań.