Różne rodzaje kotew

Różne rodzaje kotew

Złącza ciesielskie to elementy, których zastosowanie jest obecnie powszechne. To włącznie połączenia ciesielskie stosowane są na przykład wówczas, gdy projektowana jest więźba dachowa. Połączenia ciesielskie są bardzo różne. zalicza się do nich łączniki, kątowniki, a także kotwy do drewna. Tym razem spróbujemy dowiedzieć się nieco o kotwach.

Najważniejsze cechy kotew mechanicznych

Złącza ciesielskie, jakimi są kotwy dzieli się na mechaniczne i wklejane. Jeśli chodzi o te mechaniczne, to ich niewątpliwym atutem jest to, że można obciążyć je zaraz po tym, jak zakończony został montaż. Nie ma również żadnych wymagań termicznych, jeśli chodzi o instalację.

Można je stosować w przypadku różnych obciążeń, a nawet wtedy, kiedy wykonywany jest montaż wielopunktowy. Jednym minusem kotew jest brak możliwości montażu w miejscu położonym w pobliżu krawędzi podłoża.

Wysokiej jakości złącza

Oferowane obecnie złącza ciesielskie charakteryzują się naprawdę wysoką jakością. Ich producenci dbają o to, aby wykonane były one z materiałów odpornych na działanie czynników zewnętrznych. Połączenia ciesielskie – między innymi kątowniki – są naprawdę trwałe. Wszystko dlatego, że do ich wykonania wykorzystywane są solidne materiały. Dzięki temu wykonanym za pomocą kątowników i kotew do drewna połączeniom można naprawdę zaufać.

Złącza ciesielskie to obecnie powszechnie wykorzystywany sposób wykonywania różnego rodzaju połączeń. Dostępne łączniki, kątowniki oraz kotwy do drewna to wysoka jakość wykonania, a co za tym idzie trwałość na najwyższym poziomie.