Popraw sylwetkę z treningami funkcjonalnymi

Popraw sylwetkę z treningami funkcjonalnymi

Bez względu na to, czy od dawna borykamy się z nadwagą, czy też nasze niezadowolenie z wyglądu fizycznego pojawiło się zaledwie przed kilkoma miesiącami, powinniśmy pamiętać, że nie jesteśmy w sytuacji bez wyjścia. Jesteśmy w stanie zmienić wygląd, poprawić metabolizm i wypracować całkiem nowe nawyki. Co więcej, nie musimy w tym celu wydawać dużych pieniędzy.

Od czego zacząć – trening funkcjonalny

Szukając odpowiedzi na pytanie o to, od czego powinniśmy zacząć, najlepiej zwrócić uwagę na możliwości, jakie dają treningi funkcjonalne. Są one definiowane na co najmniej kilka sposobów. Przyjmuje się jednak, że składają się na nie jedynie takie ćwiczenia, których celem jest usprawnienie tych czynności, jakie są przez nas wykonywane w życiu codziennym. Na tym polega zresztą sekret takiego spojrzenia na trening. Osoby wykonujące ćwiczenia funkcjonalne szybko orientują się, że zaplanowano je w sposób sprawiający, że do złudzenia przypominają one naturalne, codzienne aktywności. Skuteczność treningu funkcjonalnego jest jeszcze większa, gdy plany treningowe i dietetyczne idą ze sobą w parze.

Gdzie szukać wskazówek?

Tu dochodzimy do jeszcze jednej kwestii, która domaga się poruszenia. O ile opis korzyści z planów treningowych i dietetycznych brzmi zachęcająco, o tyle trudno jest uwierzyć, że sami będziemy w stanie ułożyć taki plan. Z pewnością przydadzą nam się również konkretne porady dietetyczne. Skoro nie jesteśmy zadowoleni z wagi i sylwetki, z pewnością nasze nawyki żywieniowe pozostawiają wiele do życzenia. Do niedawna plany takie mógł ułożyć tylko dietetyk, do którego należało udać się osobiście. Dziś wiele się zmieniło w tym zakresie, możemy więc liczyć także na skuteczne wsparcie w Internecie.