Najlepsze kawy dla smakoszy

Najlepsze kawy dla smakoszy

Większość z nas codziennie sięga po kawę, ale niektórzy są jej wybitnymi smakoszami. Wśród najlepszych gatunków tego aromatycznego napoju, do najbardziej polecanych należy kawa ziarnista specialty. Warto jej spróbować, aby poznać ten bogaty, niezwykły smak.

Czym się charakteryzuje dobra kawa?

Kawy specialty powstają z najwyższej jakości, starannie wyselekcjonowanych, naturalnych ziaren, które pochodzą z najlepszych upraw. Weryfikacji surowca dokonują profesjonaliści z międzynarodowej organizacji Specialty Coffee Association.

Po czym rozpoznać taką kawę? Jest to produkt, który w swojej branży stu punktowej skali uzyskał przynajmniej 80 punktów. Kawy premium wyróżnia niezwykle głęboki i czysty smak, który w niczym nie przypomina zwykłych kaw dostępnych w marketach. Kawy specialty to produkt ekskluzywny, który stanowi jedynie 5% kawowego rynku. Mogą one być mocniej lub słabiej wypalane. Warto choć raz spróbować takiej kawy, żeby poznać jej niespotykany smak. 

Gdzie kupować kawę?

Kawy specialty kupimy w specjalistycznych sklepach z kawą. Najlepszej jakości ziarna, z których przyrządzisz aromatyczny napój oferuje profesjonalna palarnia kawy specialty. Zakupiona w takim miejscu kawa, to gwarancja starannie dobranego surowca oraz świeżości. Warto sprawdzić ofertę doskonałej kawy specialty. Polska palarnia i sklep, to miejsce gdzie specjalnie wyselekcjonowane ziarna najlepszych gatunków kaw, wypalane są w sposób rzemieślniczy