Elementy konstrukcyjne o istotnym znaczeniu

Elementy konstrukcyjne o istotnym znaczeniu

Wykonywanie wielu konstrukcji – na przykład dachowych – wymagania stosowania szeregu specjalistycznych elementów. Zalicza się do nich między innymi złącza ciesielskie, które obecnie wykorzystywane są powszechnie. Poznajmy bliżej złącza ciesielskie i zobaczmy, jakie ich rodzaje są dziś dostępne.

Różne rodzaje złącz ciesielskich

Połączenia ciesielskie, które obecnie są wykorzystywane to różnego rodzaju łączniki, a także kątowniki. Chętnie wykorzystywane są kotwy do drewna. Wszystkie wymienione połączenia ciesielskie pozwalają na skuteczne łączenie ze sobą elementów konstrukcyjnych.

Co ważne, wszystkie dostępne złącza ciesielskie charakteryzuje określony kształt, a także wymiar. Wszystko po to, aby można było dobrać złącze ciesielskie do tego, co planujemy połączyć.

Podstawowe złącza – które wybrać?

Wyżej wskazaliśmy ogólny podział złącz ciesielskich. Jeśli jednak chcemy go bardziej uszczegółowić, to wyróżnimy połączenie ciesielskie takie, jak chociażby złącza wzdłużne poziome oraz pionowe, a także złącza narożne. Bez względu na to, jaki rodzaj złącza ciesielskiego zdecydujemy się zastosować możemy być pewni, że będą one charakteryzowały się naprawdę wysoką jakością.

Połączenia ciesielskie, do których zalicza się kątowniki i kotwy do drewna wykorzystywane są powszechnie. Trudno wyobrazić sobie bez nich chociażby więźbę dachową. Producenci połączeń ciesielskich sięgają obecnie po wysokiej jakości materiały, nie zapominając jednocześnie o precyzji produkcji. To właśnie dlatego złącza ciesielskie doskonale wywiązują się ze swojej roli.