Aktywna majówka na Mazurach

Aktywna majówka na Mazurach

Majówka

Jeśli jesteś fanem aktywnego spędzania wolnego czasu, koniecznie wybierz się na Mazury żeby spędzić tam majówkę! Piękne, zielone lasy, najczystsze w Polsce jeziora i infrastruktura sprzyjająca uprawianiu sportów to elementy, za które obszar ten cenią turyści, również zagraniczni.

Sporty wodne

Do głównych sportów wodnych, z którymi można spotkać się na tym obszarze jest żeglarstwo. Nic dziwnego, wodny szlak śródlądowy prowadzący przez Krainę Wielkich Jezior Mazurskich to ponad 120 kilometrowa trasa pełna malowniczych widoków. Miłośnicy sportów wodnych skorzystać mogą także z wypożyczalni w portowych miejscowościach i wypożyczyć kajak lub spróbować swoich sił w windsurfingu.

Wsiądź na rower!

Piękne lasy sprzyjają spacerom i innym aktywnościom. Wiele osób uprawia jogging i nordic walking, a ciągnące się przez wiele kilometrów trasy przyciągają także amatorów dwóch kółek. Taka wycieczka rowerowa jest świetnym pomysłem na aktywne spędzenie czasu w grupie – aktywna rozrywka zaangażuje wszystkich uczestników, niezależnie od wieku. Różna długość tras pozwoli na dopasowanie poziomu do umiejętności czy kondycji uczestników. Atrakcyjność zwiększa cel – ciekawe miejsca do zobaczenia, np. Ostoja żubrów w Wolisku, Śluza Karwik, jedyny w Polsce i jeden z niewielu w Europie most obrotowy w Giżycku czy punkty widokowe.

Mazury są dla wszystkich

Nie zastanawiaj się dłużej, spędź majówkę na Mazurach! To rewelacyjne miejsce, pozwalające na aktywny wypoczynek osobom w każdym wieku, zarówno małym dzieciom, jak i osobom starszym. Bogata oferta miejsc noclegowych umożliwi dopasowanie do indywidualnych preferencji – atrakcyjne pakiety noclegowe na Majówkę oferują hotele, pensjonaty, a także prywatne kwatery. Sprawdź sam!

Aktywna majówka na Mazurach
4.9 (97.14%) 7 głosów